×

Koha në Mwanza, Southern Region, Malavi është

 
 
E hënë, Mars 20, 2023, java 12
Equinox / Nowruz (Persian New Year) / International Day of Happiness
Dielli: ↑ 05:46 ↓ 17:53 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mwanza është Africa/Blantyre.
Lexo për Mwanza në Wikipedia
Përcakto Mwanza si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Mwanza

Diferenca në kohë
from Mwanza

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mwanza në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Malavi

Balaka Blantyre Chitipa Dedza Karonga Kasungu Lilongwe Liwonde Luchenza Mangochi Mchinji Monkey Bay Mponela Mulanje Mwanza Mzimba Mzuzu Nkhata Bay Nkhotakota Nsanje Ntcheu Ntchisi Rumphi Salima Zomba