×

Koha në Lilongwe, Malavi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 05:36 ↓ 18:20 (12h 44m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Lilongwe është Africa/Blantyre.
Lexo për Lilongwe në Wikipedia
Përcakto Lilongwe si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Lilongwe

Diferenca në kohë
from Lilongwe

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Lilongwe në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Malavi

Balaka Blantyre Chitipa Dedza Karonga Kasungu Lilongwe Liwonde Luchenza Mangochi Mchinji Monkey Bay Mponela Mulanje Mwanza Mzimba Mzuzu Nkhata Bay Nkhotakota Nsanje Ntcheu Ntchisi Rumphi Salima Zomba