×

Koha në Mogadishu, Somali është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:11 ↓ 18:14 (12h 3m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mogadishu është Africa/Mogadishu.
Lexo për Mogadishu në Wikipedia
Përcakto Mogadishu si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Mogadishu

Diferenca në kohë
from Mogadishu

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mogadishu në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Somali

Afgooye Baardheere Baidoa Baki Beledweyne Berbera Bosaso Burco Buurhakaba Ceeldheer Erigavo Eyl Galcaio Garoowe Giohar Hargeysa Jamaame Jilib Kismayo Las Anod Luuq Merca Mogadishu Qoryooley Wanlaweyn