×

Koha në Bosaso, Somali është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:44 ↓ 17:54 (12h 10m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bosaso është Africa/Mogadishu.
Lexo për Bosaso në Wikipedia
Përcakto Bosaso si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bosaso

Diferenca në kohë
from Bosaso

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bosaso në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Somali

Afgooye Baardheere Baidoa Baki Beledweyne Berbera Bosaso Burco Buurhakaba Ceeldheer Erigavo Eyl Galcaio Garoowe Giohar Hargeysa Jamaame Jilib Kismayo Las Anod Luuq Merca Mogadishu Qoryooley Wanlaweyn