×

Koha në Kortrijk, Belgjikë është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Kortrijk ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 06:43 ↓ 19:04 (12h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kortrijk është Europe/Brussels.
Lexo për Kortrijk në Wikipedia
Përcakto Kortrijk si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kortrijk

Diferenca në kohë
from Kortrijk

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kortrijk në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Belgjikë

Aalst Antwerp Beringen Beveren Bruges Brukseli Charleroi Dendermonde Genk Ghent Hasselt Kortrijk La Louvière Leuven Liège Mechelen Mons Mouscron Namur Ostend Roeselare Seraing Sint-Niklaas Tournai Verviers