×

Koha në Brukseli, Belgjikë është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 08:20 ↓ 17:32 (9h 11m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Brukseli është Europe/Brussels.
Lexo për Brukseli në Wikipedia
Përcakto Brukseli si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Brukseli

Diferenca në kohë
from Brukseli

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Brukseli në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Belgjikë

Aalst Antwerp Beringen Beveren Bruges Brukseli Charleroi Dendermonde Genk Ghent Hasselt Kortrijk La Louvière Leuven Liège Mechelen Mons Mouscron Namur Ostend Roeselare Seraing Sint-Niklaas Tournai Verviers