×

Koha në Antwerp, Belgjikë është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 08:10 ↓ 17:43 (9h 33m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Antwerp është Europe/Brussels.
Lexo për Antwerp në Wikipedia
Përcakto Antwerp si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Antwerp

Diferenca në kohë
from Antwerp

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Antwerp në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Belgjikë

Aalst Antwerp Beringen Beveren Bruges Brukseli Charleroi Dendermonde Genk Ghent Hasselt Kortrijk La Louvière Leuven Liège Mechelen Mons Mouscron Namur Ostend Roeselare Seraing Sint-Niklaas Tournai Verviers