×

Koha në Kabuli, Afganistan është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:53 ↓ 17:20 (10h 27m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kabuli është Asia/Kabul.
Lexo për Kabuli në Wikipedia
Përcakto Kabuli si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kabuli

Diferenca në kohë
from Kabuli

Los Angeles
12.5 orë
12.5 orë
Chicago
10.5 orë
10.5 orë
New York City
9.5 orë
9.5 orë
Toronto
9.5 orë
9.5 orë
São Paulo
7.5 orë
7.5 orë
Londra
4.5 orë
4.5 orë
UTC
4.5 orë
4.5 orë
Canton of Zurich
3.5 orë
3.5 orë
Lagos
3.5 orë
3.5 orë
Paris
3.5 orë
3.5 orë
Cairo
2.5 orë
2.5 orë
Johannesburg
2.5 orë
2.5 orë
Istanbul
1.5 orë
1.5 orë
Moska
1.5 orë
1.5 orë
Dubai
0.5 orë
0.5 orë
Mumbai+1 orë
Hong-Kong+3.5 orë
Shanghai+3.5 orë
Singapor+3.5 orë
Tokyo+4.5 orë
Sydney+6.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kabuli në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Afganistan

Asadābād Baghlan Balkh Bāmyān Bāzārak Charikar Cool űrhajó Gardez Ghazni Herat Jalalabad Kabuli Kandahar Khanabad Khulm Kunduz Matun Maymana Mazari Sharif Paghmān Pul-e Khumrī Shibirghān Taloqan Zaranj