×

Koha në Gaza, Palestinë është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:35 ↓ 17:16 (10h 41m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Gaza është Asia/Gaza.
Përcakto Gaza si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Gaza

Diferenca në kohë
from Gaza

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Gaza në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Palestinë

Al Burayj Al Bīrah An Nuşayrāt Ar Rām wa Ḑāḩiyat al Barīd Az̧ Z̧āhirīyah Banī Na‘īm Banī Suhaylā Bayt Ḩānūn Beit Lahia Bethlehem Deir el-Balah Dūrā Gaza Hebroni Jabalia Jenin Jericho Khan Yunis Nablus Qalqilyah Rafah Ramallah Tulkarm Yuta Ḩalḩūl