×

Koha në Beit Lahia, Palestinë është

 
 
E diel, Qershor 23, 2024, java 25

Time zone info for Beit Lahia

UTC +3
Palestine Daylight Time (PSDT)
tani 7 orë para New York City
E shtunë Prill 20 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Palestine Daylight Time (PSDT).
  • Ora u vendos para një orë nga 02:00 tek 03:00 të orës lokale.
E shtunë Tetor 26 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Palestine Standard Time (PSST).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 02:00 tek 01:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Beit Lahia

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Beit Lahia

Beit Lahia në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Palestinë

Al Bīrah An Nuşayrāt Ar Rām wa Ḑāḩiyat al Barīd Az̧ Z̧āhirīyah Bani Suheila Banī Na‘īm Beit Hanoun Beit Lahia Bethlehem Bureij Deir el-Balah Dūrā Gaza Hebroni Jabalia Jenin Jericho Khan Yunis Qalqilyah Rafah Ramallah Shechem Tulkarm Yaţţā Ḩalḩūl