×

Koha në Faratsiho, Vakinankaratra, Madagaskar është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:57 ↓ 18:01 (12h 4m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Faratsiho është Indian/Antananarivo.
Përcakto Faratsiho si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Faratsiho

Diferenca në kohë
from Faratsiho

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Faratsiho në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Madagaskar

Ambatondrazaka Ambilobe Amboasary Ambovombe Amparafarovola Antalaha Antananarivo Antanifotsy Antsirabe Antsiranana Faradofay Faratsiho Fianarantsoa Ikongo Mahajanga Mahanoro Manakara Mananara Morondava Nosy Varika Soanierana Ivongo Soavinandriana Toamasina Toliara Vavatenina