×

Koha në Antananarivo, Madagaskar është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 05:35 ↓ 18:31 (12h 56m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Antananarivo është Indian/Antananarivo.
Lexo për Antananarivo në Wikipedia
Përcakto Antananarivo si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Antananarivo

Diferenca në kohë
from Antananarivo

Los Angeles
11 orë
11 orë
Chicago
9 orë
9 orë
New York City
8 orë
8 orë
Toronto
8 orë
8 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
Londra
3 orë
3 orë
UTC
3 orë
3 orë
Canton of Zurich
2 orë
2 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Paris
2 orë
2 orë
Cairo
1 orë
1 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Antananarivo në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Madagaskar

Ambatondrazaka Ambilobe Amboasary Ambovombe Amparafarovola Antalaha Antananarivo Antanifotsy Antsirabe Antsiranana Faradofay Faratsiho Fianarantsoa Ikongo Mahajanga Mahanoro Manakara Mananara Morondava Nosy Varika Soanierana Ivongo Soavinandriana Toamasina Toliara Vavatenina