×

Koha në Douala, Kamerun është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:36 ↓ 18:35 (11h 58m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Douala është Africa/Douala.
Lexo për Douala në Wikipedia
Përcakto Douala si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Douala

Diferenca në kohë
from Douala

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Douala në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Kamerun

Bafang Bafoussam Bali Bamenda Bertoua Douala Dschang Edéa Foumban Foumbat Garoua Guider Kousséri Kumba Loum Maroua Mbalmayo Mbouda Meïganga Mokolo Ngaoundéré Nkongsamba Yagoua Yaoundé Ébolowa