×

Koha në Dekernes, Dakahlia Governorate, Egjipt është

 
 
E diel, Korrik 21, 2024, java 29
Ice Cream Day / Belgian National Day

Time zone info for Dekernes

UTC +3
Egypt Daylight Time (GMT +3)
tani 7 orë para New York City
E premte Prill 26 2024
Latest change: ora verore filloi
  • Switched to UTC +3 / Egypt Daylight Time (GMT +3).
  • Ora u vendos para një orë nga 00:00 tek 01:00 të orës lokale.
E premte Nëntor 1 2024
Next change: Ora dimërore fillon
  • Switching to UTC +2 / Egypt Standard Time (GMT +2).
  • Ora do të vendoset pas një orë nga 00:00 tek 23:00 të orës lokale.

Diferenca në kohë
from Dekernes

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
6 orë
6 orë
UTC
3 orë
3 orë
Lagos
2 orë
2 orë
Londra
2 orë
2 orë
Johannesburg
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zyrihu
1 orë
1 orë
Cairo0
Istanbul0
Moska0
Dubai+1 orë
Mumbai+2.5 orë
Hong-Kong+5 orë
Shanghai+5 orë
Singapor+5 orë
Tokyo+6 orë
Sydney+7 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Dekernes

Dekernes në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Egjipt

Abū Kabīr Akhmīm Al Fayyum Al Mansurah Al Maţarīyah Aleksandria Arish Ashmūn Aswān Asyut Benha Beni Suef Bilbeis Bilqās Būsh Cairo Damanhur Damietta Dekernes Disūq El Hawamdeya El-Maḥalla el-Kubra Girga Giza Helwan Hurghada Idkū Ismailia Kafr ad Dawwār Kafr az Zayyāt Kafr el-Sheikh Luxor Mallawī Manfalūţ Menouf Minya Port Said Qalyub Qina Samālut Shibīn al Kawm Sohag Suezi Tanta Zagazig Zefta Ţahţā Ḩawsh ‘Īsá Ṭalkha