×

Koha në Canton of Zurich, Zvicër është

 
 
E shtunë, Mars 25, 2023, java 12
Canton of Zurich ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 06:18 ↓ 18:44 (12h 26m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Canton of Zurich është Europe/Zurich.
Lexo për Canton of Zurich në Wikipedia
Përcakto Canton of Zurich si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Canton of Zurich

Diferenca në kohë
from Canton of Zurich

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Canton of Zurich në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zvicër

Basel Bern Chur Emmen Fribourg Geneva Kriens Köniz La Chaux-de-Fonds Lausanne Le Châtelard Lucerni Lugano Neuenburg Rapperswil Schaffhausen Sion St. Gallen Thun Uster Vernier Winterthur Yverdon Zug Zürich