×

Koha në Ahvāz, Iran është

 
 
E diel, Korrik 14, 2024, java 28

Time zone info for Ahvāz

UTC +3:30
Iran Standard Time (IRST)
tani 7 orë edhe 30 minuta para New York City

Diferenca në kohë
from Ahvāz

Los Angeles
10.5 orë
10.5 orë
Chicago
8.5 orë
8.5 orë
New York City
7.5 orë
7.5 orë
Toronto
7.5 orë
7.5 orë
São Paulo
6.5 orë
6.5 orë
UTC
3.5 orë
3.5 orë
Lagos
2.5 orë
2.5 orë
Londra
2.5 orë
2.5 orë
Johannesburg
1.5 orë
1.5 orë
Paris
1.5 orë
1.5 orë
Zyrihu
1.5 orë
1.5 orë
Cairo
0.5 orë
0.5 orë
Istanbul
0.5 orë
0.5 orë
Moska
0.5 orë
0.5 orë
Dubai+0.5 orë
Mumbai+2 orë
Hong-Kong+4.5 orë
Shanghai+4.5 orë
Singapor+4.5 orë
Tokyo+5.5 orë
Sydney+6.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Ahvāz

Ahvāz në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Iran

Abadan Ahvāz Arak Ardabil Babol Bandar Abbas Birjand Bojnourd Borūjerd Bushehr Būkān Gorgan Hamadan Isfahan Karaj Kerman Kermanshah Khomeynī Shahr Khorramabad Khorramshahr Khoy Mahabad Malāyer Mashhad Najafābād Naz̧arābād Neyshabur Qarchak Qazvin Qom Rafsanjān Rasht Sabzevar Sanandij Saqqez Sari Shiraz Sirjan Sāveh Tabriz Tehran Urmia Varāmīn Yazd Zahedan Zanjān Āmol Āzādshahr Īlām