×

Koha në Yamoussoukro, Côte d’Ivoire është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:39 ↓ 18:31 (11h 52m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Yamoussoukro është Africa/Abidjan.
Lexo për Yamoussoukro në Wikipedia
Përcakto Yamoussoukro si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Yamoussoukro

Diferenca në kohë
from Yamoussoukro

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Yamoussoukro në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Côte d’Ivoire

Abengourou Abidjan Adzopé Agboville Anyama Bondoukou Bouaflé Bouaké Dabou Daloa Danané Dimbokro Divo Ferkessédougou Gagnoa Grand-Bassam Katiola Korhogo Man Oumé San-Pédro Sinfra Soubré Séguéla Yamoussoukro