×

Koha në Abidjan, Côte d’Ivoire është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:32 ↓ 18:28 (11h 55m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Abidjan është Africa/Abidjan.
Lexo për Abidjan në Wikipedia
Përcakto Abidjan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Abidjan

Diferenca në kohë
from Abidjan

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Abidjan në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Côte d’Ivoire

Abengourou Abidjan Adzopé Agboville Anyama Bondoukou Bouaflé Bouaké Dabou Daloa Danané Dimbokro Divo Ferkessédougou Gagnoa Grand-Bassam Katiola Korhogo Man Oumé San-Pédro Sinfra Soubré Séguéla Yamoussoukro