×

Koha në Windhoek, Namibi është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:31 ↓ 19:39 (13h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Windhoek është Africa/Windhoek.
Lexo për Windhoek në Wikipedia
Përcakto Windhoek si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Windhoek

Diferenca në kohë
from Windhoek

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Windhoek në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Namibi

Bethanie Gobabis Grootfontein Karibib Katima Mulilo Keetmanshoop Khorixas Lüderitz Mariental Okahandja Omaruru Ondangwa Ongwediva Oranjemund Oshakati Otiwarongo Otjimbingwe Rehoboth Rundu Swakopmund Tsumeb Usakos Walvis Bay Warmbad Windhoek