×

Koha në Varshava, Poloni është

 
 
E mërkurë, Shkurt 1, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:17 ↓ 16:22 (9h 5m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Varshava është Europe/Warsaw.
Lexo për Varshava në Wikipedia
Përcakto Varshava si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Varshava

Diferenca në kohë
from Varshava

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Varshava në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Poloni

Białystok Bielsko-Biala Bydgoszcz Bytom Częstochowa Gdańsk Gdynia Gliwice Katowice Kielce Krakovi Lublin Olsztyn Poznań Radom Ruda Śląska Rybnik Rzeszów Sosnowiec Szczecin Toruń Varshava Wrocław Zabrze Łódź