×

Koha në Vientiane, Laos është

 
 
E shtunë, Shkurt 4, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:41 ↓ 18:05 (11h 24m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Vientiane është Asia/Vientiane.
Lexo për Vientiane në Wikipedia
Përcakto Vientiane si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Vientiane

Diferenca në kohë
from Vientiane

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
Londra
7 orë
7 orë
UTC
7 orë
7 orë
Canton of Zurich
6 orë
6 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong-Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Vientiane në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Laos

Attapu Ban Houayxay Ban Nahin Ban Namlong-Kao Champasak Don Det Tok Không Lamam Louang Namtha Luang Prabang Muang Pakxan Muang Phôn-Hông Muang Phônsavan Muang Xay Pakxe Phonsavan Phôngsali Salavan Savannakhét Thakhek Vang Vieng Vientiane Xam Nua Xayaburi