×

Koha në Thessaloniki, Greqi është

 
 
E premte, Janar 27, 2023, java 4
Dielli: ↑ 07:43 ↓ 17:39 (9h 57m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Thessaloniki është Europe/Athens.
Lexo për Thessaloniki në Wikipedia
Përcakto Thessaloniki si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Thessaloniki

Diferenca në kohë
from Thessaloniki

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Thessaloniki në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Greqi

Acharnes Aigáleo Athina Brakhámi Chalandri Glyfada Heraklion Ilioúpoli Ioannina Kalamaria Kallithea Keratsini Lárisa Marousi Nea Ionia Nea Liosia Nikaia Néa Smýrni Old Faliron Patras Peristeri Piraeus Thessaloniki Volos Zografou