×

Koha në Athina, Greqi është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:25 ↓ 17:53 (10h 28m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Athina është Europe/Athens.
Lexo për Athina në Wikipedia
Përcakto Athina si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Athina

Diferenca në kohë
from Athina

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Athina në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Greqi

Acharnes Aigáleo Athina Brakhámi Chalandri Glyfada Heraklion Ilioúpoli Ioannina Kalamaria Kallithea Keratsini Lárisa Marousi Nea Ionia Nea Liosia Nikaia Néa Smýrni Old Faliron Patras Peristeri Piraeus Thessaloniki Volos Zografou