×

Koha në Santa Cruz de la Sierra, Bolivi është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:03 ↓ 18:51 (12h 48m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Santa Cruz de la Sierra është America/La_Paz.
Lexo për Santa Cruz de la Sierra në Wikipedia
Përcakto Santa Cruz de la Sierra si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Santa Cruz de la Sierra

Diferenca në kohë
from Santa Cruz de la Sierra

Los Angeles
4 orë
4 orë
Chicago
2 orë
2 orë
New York City
1 orë
1 orë
Toronto
1 orë
1 orë
São Paulo+1 orë
Londra+4 orë
UTC+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Lagos+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Johannesburg+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Santa Cruz de la Sierra në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Bolivi

Camiri Ciudad Mizque Cobija Cochabamba Cotoca Guayaramerín Huanuni La Paz Llallagua Montero Oruro Potosí Riberalta San Borja San Ignacio de Velasco Santa Cruz Santiago del Torno Tarija Trinidad Tupiza Villa Yapacaní Villamontes Villazón Warnes Yacuiba