×

Koha në Rovaniemi, Finlanda është

 
 
E mërkurë, Janar 26, 2022, java 4
Dielli: ↑ 09:40 ↓ 15:20 (5h 40m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Rovaniemi është Europe/Helsinki.
Lexo për Rovaniemi në Wikipedia
Përcakto Rovaniemi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Rovaniemi

Diferenca në kohë
from Rovaniemi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Zurich
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Rovaniemi në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Finlanda

Espoo Helsinki Hyvinkää Hämeenlinna Joensuu Jyvaskyla Järvenpää Kajaani Kokkola Kotka Kuopio Lahti Lappeenranta Lohja Mikkeli Nurmijärvi Oulu Pori Porvoo Rauma Rovaniemi Tampere Turku Vaasa Vantaa