×

Koha në Roma, Itali është

 
 
E premte, Dhjetor 3, 2021, java 48
Dielli: ↑ 07:20 ↓ 16:39 (9h 19m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Roma është Europe/Rome.
Lexo për Roma në Wikipedia
Përcakto Roma si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Roma

Diferenca në kohë
from Roma

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zurich0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Roma në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Itali

Acilia-Castel Fusano-Ostia Antica Ancona Andria Bari Barletta Bergamo Bologna Bolzano Brescia Cagliari Catania Como Ferrara Firenca Foggia Forlì Genoa La Spezia Livorno Lucca Messina Mestre Milan Modena Monza Naples Novara Padua Palermo Parma Perugia Pescara Piacenza Prato Ravenna Reggio Calabria Reggio nell'Emilia Rimini Roma Salerno Sassari Syracuse Taranto Terni Torre del Greco Trieste Turin Udine Verona Vicenza