×

Koha në Milan, Itali është

 
 
E diel, Maj 22, 2022, java 20
Dielli: ↑ 05:45 ↓ 20:55 (15h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Milan është Europe/Rome.
Lexo për Milan në Wikipedia
Përcakto Milan si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Milan

Diferenca në kohë
from Milan

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+8 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Milan në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Itali

Acilia-Castel Fusano-Ostia Antica Ancona Andria Bari Barletta Bergamo Bologna Bolzano Brescia Cagliari Catania Como Ferrara Firenca Foggia Forlì Genoa La Spezia Livorno Lucca Messina Mestre Milan Modena Monza Naples Novara Padua Palermo Parma Perugia Pescara Piacenza Prato Ravenna Reggio Calabria Reggio nell'Emilia Rimini Roma Salerno Sassari Syracuse Taranto Terni Torre del Greco Trieste Turin Udine Verona Vicenza