×

Koha në Reykjavík, Islandë është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 09:52 ↓ 17:31 (7h 39m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Reykjavík është Atlantic/Reykjavik.
Lexo për Reykjavík në Wikipedia
Përcakto Reykjavík si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Reykjavík

Diferenca në kohë
from Reykjavík

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Reykjavík në hartë

10 vende në
Islandë

Akranes Akureyri Garðabaer Hafnarfirdi Kopavogur Mosfellsbaer Reykjavík Seltjarnarnes Vestmannaeyja Árborg