×

Koha në Phra Phutthabat, Saraburi, Tajlandë është

 
 
E diel, Mars 26, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:17 ↓ 18:28 (12h 11m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Phra Phutthabat është Asia/Bangkok.
Përcakto Phra Phutthabat si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Phra Phutthabat

Diferenca në kohë
from Phra Phutthabat

Los Angeles
14 orë
14 orë
Chicago
12 orë
12 orë
New York City
11 orë
11 orë
Toronto
11 orë
11 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
UTC
7 orë
7 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Londra
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Canton of Zurich
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Paris
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong-Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Phra Phutthabat në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Tajlandë

Amphoe Phra Pradaeng Ayutthaya Ban Mai Ban Pong Ban Rangsit Bang Kruai Bangkok Chaiyaphum Chanthaburi Chiang Rai Chiangmai Chon Buri Chumphon Hat Yai Kalasin Kamphaeng Phet Kanchanaburi Khlong Luang Khon Kaen Klaeng Krathum Baen Lampang Lopburi Lūk Ka Mueang Nonthaburi Mueang Samut Prakan Nakhon Pathom Nakhon Ratchasima Nakhon Sawan Nakhon Si Thammarat Nong Khai Pak Kret Pattaya Phitsanulok Phra Phutthabat Phuket Ratchaburi Rayong Sakon Nakhon Samut Sakhon Sattahip Si Racha Sita Songkhla Trang Ubon Ratchathani Udon Thani Uttaradit Yala