×

Koha në Bangkok, Tajlanda është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 06:26 ↓ 17:48 (11h 23m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bangkok është Asia/Bangkok.
Lexo për Bangkok në Wikipedia
Përcakto Bangkok si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bangkok

Diferenca në kohë
from Bangkok

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
10 orë
10 orë
Londra
7 orë
7 orë
UTC
7 orë
7 orë
Lagos
6 orë
6 orë
Paris
6 orë
6 orë
Zurich
6 orë
6 orë
Cairo
5 orë
5 orë
Johannesburg
5 orë
5 orë
Istanbul
4 orë
4 orë
Moska
4 orë
4 orë
Dubai
3 orë
3 orë
Mumbai
1.5 orë
1.5 orë
Hong Kong+1 orë
Shanghai+1 orë
Singapor+1 orë
Tokyo+2 orë
Sydney+4 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bangkok në hartë

49 qytetet më të mëdha në
Tajlanda

Amphoe Phra Pradaeng Ayutthaya Ban Mai Ban Pong Ban Rangsit Bang Kruai Bangkok Chaiyaphum Chanthaburi Chiang Rai Chiangmai Chon Buri Chumphon Hat Yai Kalasin Kamphaeng Phet Kanchanaburi Khlong Luang Khon Kaen Klaeng Krathum Baen Lampang Lopburi Lūk Ka Mueang Nonthaburi Mueang Samut Prakan Nakhon Pathom Nakhon Ratchasima Nakhon Sawan Nakhon Si Thammarat Nong Khai Pak Kret Pattaya Phitsanulok Phra Phutthabat Phuket Ratchaburi Rayong Sakon Nakhon Samut Sakhon Sattahip Si Racha Sita Songkhla Trang Ubon Ratchathani Udon Thani Uttaradit Yala