×

Koha në Petropavlovsk-Kamchatsky, Kamchatka Krai, Rusi është

 
 
E mërkurë, Shkurt 8, 2023, java 6
Dielli: ↑ 08:58 ↓ 18:22 (9h 24m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Petropavlovsk-Kamchatsky është Asia/Kamchatka.
Lexo për Petropavlovsk-Kamchatsky në Wikipedia
Përcakto Petropavlovsk-Kamchatsky si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Petropavlovsk-Kamchatsky

Diferenca në kohë
from Petropavlovsk-Kamchatsky

Los Angeles
20 orë
20 orë
Chicago
18 orë
18 orë
New York City
17 orë
17 orë
Toronto
17 orë
17 orë
São Paulo
15 orë
15 orë
Londra
12 orë
12 orë
UTC
12 orë
12 orë
Canton of Zurich
11 orë
11 orë
Lagos
11 orë
11 orë
Paris
11 orë
11 orë
Cairo
10 orë
10 orë
Johannesburg
10 orë
10 orë
Istanbul
9 orë
9 orë
Moska
9 orë
9 orë
Dubai
8 orë
8 orë
Mumbai
6.5 orë
6.5 orë
Hong-Kong
4 orë
4 orë
Shanghai
4 orë
4 orë
Singapor
4 orë
4 orë
Tokyo
3 orë
3 orë
Sydney
1 orë
1 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Petropavlovsk-Kamchatsky në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Rusi

Arkhangelsk Astrakhan Barnaul Belgorod Bryansk Cheboksary Chelyabinsk Irkuck Ivanovo Izhevsk Kaliningrad Kazani Kemerovo Khabarovsk Kirov Krasnodar Krasnoyarsk Kursk Lipetsk Magnitogorsk Makhachkala Moska Naberezhnye Chelny Nizhny Novgorod Nizhny Tagil Novokuznetsk Novosibirsk Omsk Orenburg Penza Perm Rostov-on-Don Ryazan Saint Petersburg Samara Saratov Stavropol Tolyatti Tomsk Tula Tver Tyumen Ufa Ulan-Ude Ulyanovsk Vladivostok Volgograd Voronezh Yaroslavl Yekaterinburg