×

Koha në New Delhi, Delhi, Indi është

 
 
E martë, Dhjetor 7, 2021, java 49
Dielli: ↑ 07:01 ↓ 17:24 (10h 23m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për New Delhi është Asia/Kolkata.
Lexo për New Delhi në Wikipedia
Përcakto New Delhi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për New Delhi

Diferenca në kohë
from New Delhi

Los Angeles
13.5 orë
13.5 orë
Chicago
11.5 orë
11.5 orë
New York City
10.5 orë
10.5 orë
Toronto
10.5 orë
10.5 orë
São Paulo
8.5 orë
8.5 orë
Londra
5.5 orë
5.5 orë
UTC
5.5 orë
5.5 orë
Lagos
4.5 orë
4.5 orë
Paris
4.5 orë
4.5 orë
Zurich
4.5 orë
4.5 orë
Cairo
3.5 orë
3.5 orë
Johannesburg
3.5 orë
3.5 orë
Istanbul
2.5 orë
2.5 orë
Moska
2.5 orë
2.5 orë
Dubai
1.5 orë
1.5 orë
Mumbai0
Hong Kong+2.5 orë
Shanghai+2.5 orë
Singapor+2.5 orë
Tokyo+3.5 orë
Sydney+5.5 orë
Krahaso me zona tjera kohore

New Delhi në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Indi

Agra Ahmedabad Allahabad Amritsar Aurangabad Bangalore Benares Bhopal Chandigarh Chennai Coimbatore Delhi Dombivali Faridabad Ghaziabad Gorakhpur Guwahati Gwalior Howrah Hyderabad Indore Jabalpur Jaipur Jodhpur Kalkuta Kalyān Kanpur Lucknow Ludhiana Madurai Meerut Mumbai Mysore Nagpur Nashik New Delhi Nowrangpur Patna Pimpri Pune Rajkot Shivaji Nagar Solapur Srinagar Surat Theni Thāne Vadodara Vijayawada Vizag