×

Koha në Monze, Southern Province, Zambi është

 
 
E mërkurë, Mars 22, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:14 ↓ 18:20 (12h 6m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Monze është Africa/Lusaka.
Përcakto Monze si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Monze

Diferenca në kohë
from Monze

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Monze në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zambi

Chililabombwe Chingola Chipata Choma Kabwe Kafue Kalulushi Kansanshi Kapiri Mposhi Kasama Kawambwa Kitwe Livingstone Luanshya Lusaka Mansa Mazabuka Mbala Mongu Monze Mpika Mufulira Nchelenge Ndola Samfya