×

Koha në Chingola, Zambi është

 
 
E hënë, Mars 27, 2023, java 13

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Chingola është Africa/Lusaka.
Lexo për Chingola në Wikipedia
Përcakto Chingola si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Chingola

Diferenca në kohë
from Chingola

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
UTC
2 orë
2 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Londra
1 orë
1 orë
Cairo0
Canton of Zurich0
Johannesburg0
Paris0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Chingola në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zambi

Chililabombwe Chingola Chipata Choma Kabwe Kafue Kalulushi Kansanshi Kapiri Mposhi Kasama Kawambwa Kitwe Livingstone Luanshya Lusaka Mansa Mazabuka Mbala Mongu Monze Mpika Mufulira Nchelenge Ndola Samfya