×

Koha në Miri, Malajzi është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:27 ↓ 18:34 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Miri është Asia/Kuching.
Lexo për Miri në Wikipedia
Përcakto Miri si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Miri

Diferenca në kohë
from Miri

Los Angeles
15 orë
15 orë
Chicago
13 orë
13 orë
New York City
12 orë
12 orë
Toronto
12 orë
12 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Miri në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Malajzi

Alor Star Batu Pahat Bukit Mertajam George Town Ipoh Johor Bahru Klang Kluang Kota Bharu Kota Kinabalu Kuala Lumpur Kuala Terengganu Kuantan Kuching Kulim Malacca Miri Petaling Jaya Sandakan Seremban Shah Alam Sibu Sungai Petani Taiping Tawau