×

Koha në Klang, Malajzi është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 07:28 ↓ 19:27 (11h 59m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Klang është Asia/Kuala_Lumpur.
Lexo për Klang në Wikipedia
Përcakto Klang si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Klang

Diferenca në kohë
from Klang

Los Angeles
16 orë
16 orë
Chicago
14 orë
14 orë
New York City
13 orë
13 orë
Toronto
13 orë
13 orë
São Paulo
11 orë
11 orë
Londra
8 orë
8 orë
UTC
8 orë
8 orë
Canton of Zurich
7 orë
7 orë
Lagos
7 orë
7 orë
Paris
7 orë
7 orë
Cairo
6 orë
6 orë
Johannesburg
6 orë
6 orë
Istanbul
5 orë
5 orë
Moska
5 orë
5 orë
Dubai
4 orë
4 orë
Mumbai
2.5 orë
2.5 orë
Hong-Kong0
Shanghai0
Singapor0
Tokyo+1 orë
Sydney+3 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Klang në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Malajzi

Alor Star Batu Pahat Bukit Mertajam George Town Ipoh Johor Bahru Klang Kluang Kota Bharu Kota Kinabalu Kuala Lumpur Kuala Terengganu Kuantan Kuching Kulim Malacca Miri Petaling Jaya Sandakan Seremban Shah Alam Sibu Sungai Petani Taiping Tawau