×

Koha në Mbuji-Mayi, Congo-Kinshasa është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:29 ↓ 18:50 (12h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Mbuji-Mayi është Africa/Lubumbashi.
Lexo për Mbuji-Mayi në Wikipedia
Përcakto Mbuji-Mayi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Mbuji-Mayi

Diferenca në kohë
from Mbuji-Mayi

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Mbuji-Mayi në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Kongo (RDK)

Bandundu Basoko Beni Bukama Bukavu Bulungu Bumba Bunia Buta Butembo Gandajika Gbadolite Gemena Goma Ilebo Inongo Isiro Kabare Kabinda Kalemie Kambove Kamina Kampene Kananga Kasongo Kikwit Kindu Kinshasa Kipushi Kisangani Kolwezi Likasi Lisala Lodja Lubao Lubumbashi Lusambo Mangai Masina Matadi Mbandaka Mbanza-Ngungu Mbuji-Mayi Mweka Mwene-Ditu Nioki Tshela Tshikapa Uvira Yangambi