×

Koha në Kinshasa, Republika Demokratike e Kongos është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 05:37 ↓ 17:58 (12h 21m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kinshasa është Africa/Kinshasa.
Lexo për Kinshasa në Wikipedia
Përcakto Kinshasa si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kinshasa

Diferenca në kohë
from Kinshasa

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Lagos0
Paris0
Zurich0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kinshasa në hartë

50 qytetet më të mëdha në
Republika Demokratike e Kongos

Bandundu Basoko Beni Bukama Bukavu Bulungu Bumba Bunia Buta Butembo Gandajika Gbadolite Gemena Goma Ilebo Inongo Isiro Kabare Kabinda Kalemie Kambove Kamina Kampene Kananga Kasongo Kikwit Kindu Kinshasa Kipushi Kisangani Kolwezi Likasi Lisala Lodja Lubao Lubumbashi Lusambo Mangai Masina Matadi Mbandaka Mbanza-Ngungu Mbuji-Mayi Mweka Mwene-Ditu Nioki Tshela Tshikapa Uvira Yangambi