×

Koha në Matola, Mozambik është

 
 
E diel, Shkurt 5, 2023, java 5
Dielli: ↑ 05:28 ↓ 18:40 (13h 12m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Matola është Africa/Maputo.
Lexo për Matola në Wikipedia
Përcakto Matola si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Matola

Diferenca në kohë
from Matola

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Matola në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Mozambik

Angoche Beira Chibuto Chimoio Chokwé Cuamba Dondo Inhambane Lichinga Macia Manjacaze Maputo Matola Maxixe Mocímboa Montepuez Mozambique Mutuáli Nacala Nampula Porto Amelia Quelimane Ressano Garcia Tete Xai-Xai