×

Koha në Massakory, Hadjer-Lamis Region, Çad është

 
 
E hënë, Mars 20, 2023, java 12
Equinox / Nowruz (Persian New Year) / International Day of Happiness
Dielli: ↑ 06:01 ↓ 18:08 (12h 7m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Massakory është Africa/Ndjamena.
Lexo për Massakory në Wikipedia
Përcakto Massakory si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Massakory

Diferenca në kohë
from Massakory

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Massakory në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Çad

Abéché Am Timan Ati Benoy Bitkine Bokoro Bongor Doba Dourbali Fort de Fada Kelo Koumra Kyabé Laï Mao Massaguet Massakory Mboursou Léré Mongo Moundou Moussoro N'Djamena Oum Hadjer Pala Sarh