×

Koha në Bénoye, Logone Occidental, Çad është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 05:57 ↓ 18:05 (12h 8m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bénoye është Africa/Ndjamena.
Lexo për Bénoye në Wikipedia
Përcakto Bénoye si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bénoye

Diferenca në kohë
from Bénoye

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bénoye në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Çad

Abéché Am Timan Ati Benoy Bitkine Bokoro Bongor Doba Dourbali Fort de Fada Kelo Koumra Kyabé Laï Mao Massaguet Massakory Mboursou Léré Mongo Moundou Moussoro N'Djamena Oum Hadjer Pala Sarh