×

Koha në Lima, Peruja është

 
 
E mërkurë, Dhjetor 1, 2021, java 48
Dielli: ↑ 05:34 ↓ 18:21 (12h 47m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Lima është America/Lima.
Lexo për Lima në Wikipedia
Përcakto Lima si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Lima

Diferenca në kohë
from Lima

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Zurich+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Lima në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Peruja

Arequipa Ayacucho Cajamarca Callao Cerro de Pasco Chiclayo Chimbote Chincha Alta Chosica Cusco Huancayo Huaraz Huánuco Ica Iquitos Juliaca Lima Piura Pucallpa Puno Sullana Tacna Talara Trujillo Tumbes