×

Koha në Arequipa, Peru është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 05:38 ↓ 18:22 (12h 44m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Arequipa është America/Lima.
Lexo për Arequipa në Wikipedia
Përcakto Arequipa si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Arequipa

Diferenca në kohë
from Arequipa

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+2 orë
Londra+5 orë
UTC+5 orë
Canton of Zurich+6 orë
Lagos+6 orë
Paris+6 orë
Cairo+7 orë
Johannesburg+7 orë
Istanbul+8 orë
Moska+8 orë
Dubai+9 orë
Mumbai+10.5 orë
Hong-Kong+13 orë
Shanghai+13 orë
Singapor+13 orë
Tokyo+14 orë
Sydney+16 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Arequipa në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Peru

Arequipa Ayacucho Cajamarca Callao Cerro de Pasco Chiclayo Chimbote Chincha Alta Chosica Cusco Huancayo Huaraz Huánuco Ica Iquitos Juliaca Lima Piura Pucallpa Puno Sullana Tacna Talara Trujillo Tumbes