×

Koha në Kumasi, Ganë është

 
 
E hënë, Shkurt 6, 2023, java 6
Dielli: ↑ 06:24 ↓ 18:17 (11h 52m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Kumasi është Africa/Accra.
Lexo për Kumasi në Wikipedia
Përcakto Kumasi si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Kumasi

Diferenca në kohë
from Kumasi

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Kumasi në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Ganë

Accra Achiaman Akim Oda Bawku Berekum Bolgatanga Cape Coast Ejura Ho Koforidua Kumasi Medina Estates Nkawkaw Obuasi Sekondi-Takoradi Suhum Sunyani Swedru Tafo Takoradi Tamale Techiman Tema Wa