×

Koha në Accra, Ganë është

 
 
E hënë, Janar 30, 2023, java 5
Dielli: ↑ 06:18 ↓ 18:11 (11h 53m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Accra është Africa/Accra.
Lexo për Accra në Wikipedia
Përcakto Accra si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Accra

Diferenca në kohë
from Accra

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
3 orë
3 orë
Londra0
UTC0
Canton of Zurich+1 orë
Lagos+1 orë
Paris+1 orë
Cairo+2 orë
Johannesburg+2 orë
Istanbul+3 orë
Moska+3 orë
Dubai+4 orë
Mumbai+5.5 orë
Hong-Kong+8 orë
Shanghai+8 orë
Singapor+8 orë
Tokyo+9 orë
Sydney+11 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Accra në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Ganë

Accra Achiaman Akim Oda Bawku Berekum Bolgatanga Cape Coast Ejura Ho Koforidua Kumasi Medina Estates Nkawkaw Obuasi Sekondi-Takoradi Suhum Sunyani Swedru Tafo Takoradi Tamale Techiman Tema Wa