×

Koha në Jihlava, Çekia është

 
 
E premte, Mars 24, 2023, java 12
Jihlava ndërrohet në koha verore në 02:00 me E diel, Mars 26. Koha është përmirësuar për një orë para.
Dielli: ↑ 05:52 ↓ 18:16 (12h 24m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Jihlava është Europe/Prague.
Lexo për Jihlava në Wikipedia
Përcakto Jihlava si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Jihlava

Diferenca në kohë
from Jihlava

Los Angeles
8 orë
8 orë
Chicago
6 orë
6 orë
New York City
5 orë
5 orë
Toronto
5 orë
5 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Jihlava në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Çekia

Brno Chomutov Děčín Frýdek-Místek Havířov Hradec Králové Jablonec nad Nisou Jihlava Karlovy Vary Karviná Kladno Liberec Mladá Boleslav Most Olomouc Opava Ostrava Pardubice Pilsen Praga Prostějov Teplice Zlín Ústí nad Labem České Budějovice