×

Koha në Brno, Çekia është

 
 
E martë, Shkurt 7, 2023, java 6
Dielli: ↑ 07:16 ↓ 16:59 (9h 43m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Brno është Europe/Prague.
Lexo për Brno në Wikipedia
Përcakto Brno si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Brno

Diferenca në kohë
from Brno

Los Angeles
9 orë
9 orë
Chicago
7 orë
7 orë
New York City
6 orë
6 orë
Toronto
6 orë
6 orë
São Paulo
4 orë
4 orë
Londra
1 orë
1 orë
UTC
1 orë
1 orë
Canton of Zurich0
Lagos0
Paris0
Cairo+1 orë
Johannesburg+1 orë
Istanbul+2 orë
Moska+2 orë
Dubai+3 orë
Mumbai+4.5 orë
Hong-Kong+7 orë
Shanghai+7 orë
Singapor+7 orë
Tokyo+8 orë
Sydney+10 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Brno në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Çekia

Brno Budweis Chomutov Děčín Frysztat Frýdek-Místek Havířov Hradec Králové Jablonec nad Nisou Jihlava Karlovy Vary Kladno Liberec Most Olomouc Opava Ostrava Pardubice Pilsen Praga Prostějov Přerov Teplice Zlín Ústí nad Labem