×

Koha në Harare, Zimbabve është

 
 
E martë, Janar 31, 2023, java 5
Dielli: ↑ 05:42 ↓ 18:36 (12h 54m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Harare është Africa/Harare.
Lexo për Harare në Wikipedia
Përcakto Harare si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Harare

Diferenca në kohë
from Harare

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Harare në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zimbabve

Beitbridge Bindura Bulawayo Chegutu Chipinge Chiredzi Chitungwiza Gokwe Gweru Harare Kadoma Kariba Karoi Kwekwe Marondera Masvingo Mutare Norton Redcliff Rusape Shurugwi Sinoia Victoria Falls Wange Zvishavane