×

Koha në Bulawayo, Zimbabve është

 
 
E premte, Janar 27, 2023, java 4
Dielli: ↑ 05:46 ↓ 18:50 (13h 4m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Bulawayo është Africa/Harare.
Lexo për Bulawayo në Wikipedia
Përcakto Bulawayo si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Bulawayo

Diferenca në kohë
from Bulawayo

Los Angeles
10 orë
10 orë
Chicago
8 orë
8 orë
New York City
7 orë
7 orë
Toronto
7 orë
7 orë
São Paulo
5 orë
5 orë
Londra
2 orë
2 orë
UTC
2 orë
2 orë
Canton of Zurich
1 orë
1 orë
Lagos
1 orë
1 orë
Paris
1 orë
1 orë
Cairo0
Johannesburg0
Istanbul+1 orë
Moska+1 orë
Dubai+2 orë
Mumbai+3.5 orë
Hong-Kong+6 orë
Shanghai+6 orë
Singapor+6 orë
Tokyo+7 orë
Sydney+9 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Bulawayo në hartë

25 qytetet më të mëdha në
Zimbabve

Beitbridge Bindura Bulawayo Chegutu Chipinge Chiredzi Chitungwiza Gokwe Gweru Harare Kadoma Kariba Karoi Kwekwe Marondera Masvingo Mutare Norton Redcliff Rusape Shurugwi Sinoia Victoria Falls Wange Zvishavane