×

Koha në Guatire, Venezuelë është

 
 
E enjtë, Mars 23, 2023, java 12
Dielli: ↑ 06:28 ↓ 18:37 (12h 9m) Më shumë info

Zona kohore

Identifikuesi i zonës kohore IANA për Guatire është America/Caracas.
Lexo për Guatire në Wikipedia
Përcakto Guatire si vendndodhjen tuaj
Shto në vendodhjet e preferuara

Agimi, perendimi, kohëzgjatja e ditës dhe ora diellore për Guatire

Diferenca në kohë
from Guatire

Los Angeles
3 orë
3 orë
Chicago
1 orë
1 orë
New York City0
Toronto0
São Paulo+1 orë
Londra+4 orë
UTC+4 orë
Canton of Zurich+5 orë
Lagos+5 orë
Paris+5 orë
Cairo+6 orë
Johannesburg+6 orë
Istanbul+7 orë
Moska+7 orë
Dubai+8 orë
Mumbai+9.5 orë
Hong-Kong+12 orë
Shanghai+12 orë
Singapor+12 orë
Tokyo+13 orë
Sydney+15 orë
Krahaso me zona tjera kohore

Guatire në hartë

24 qytetet më të mëdha në
Venezuelë

Alto Barinas Barinas Barquisimeto Baruta Cabimas Ciudad Bolivar Ciudad Guayana Coro Cumaná Cúa Guarenas Guatire Karakas Maracaibo Maracay Maturín Merida Mucumpiz Petare Puerto Cruz San Cristobal Santa Teresa Turmero Valencia